Serwis news

 

40 lat wiatru w żaglach

stap-logo.svg

"Pogoria. 40 lat wiatru w żaglach". Publikacja powstała z okazji jubileuszu 40-lecia budowy i eksploatacji żaglowca i jest swoistą pamiątką odwołanych z powodu epidemii, uroczystości jubileuszowych zaplanowanych na koniec maja ubiegłego roku.

Wypadki jachtów

stap-logo.svg

Strona stworzona przez j.kpt.ż.w. Janusza Zbierajewskiego. Zebrane informacje na temat wypadków polskich jachtów morskich.

 

Pogoria w cytatach

pogoria-logo.svg

„Pogoria w cytatach i anegdotach kapitanów i załogi”. Książka zawiera powiedzenia, aforyzmy, cytaty i anegdoty kapitanów oraz załogi stałej i szkolnej, pochodzące z żaglowca STS Pogoria..

Telewizja Dziewcząt i Chłopców

stap-logo.svg

W marcu 2020 roku ukazała się niezwykła książka Sławomira W. Malinowskiego pod tytułem "Telewizja Dziewcząt i Chłopców (1957 - 1993)".
W książce tej znajdziecie wiele ciekawych informacji oraz rozdziały poświęcone programowi Latający Holender i red. Bohdanowi Sienkiewiczowi.

Pogoria wróciła do domu

pogoria-logo.svg

3 kwietnia, wieczorem,  Pogoria zacumowała przy Nabrzeżu Stanów Zjednoczonych Portu Gdynia, a następnie 7 kwietnia  przecumowana została do nowej mariny Dalmoru. Żaglowiec z powodu epidemii pośpiesznie wrócił do domu.