Gdynia - Bornholm/Karlskorona/Kołobrzeg - Gdynia

Statek image
pogoria-logo.svg

Rejs nr:

11
2021
stap-seo-borkowska.png
Kapitan:

Tygodniowy rejs po Morzu Bałtyckim ; koszt uczestnictwa 1300 pln/osoba

zaokrętowanie 25.06 godz.15:00 Gdynia

wyokrętowanie 03.07 godz.10:00 Gdynia.

W zależności od kierunków wiatru, planowane zawinięcie do jednego lub dwóch z wymienionych portów:  Karlskorona, Roone, Nexo, Kołobrzeg, Hel.

Po uzyskaniu akceptacji zgłoszenia uczestnictwa należy dokonać wpłaty konto nr 03 1240 3510 1111 0000 4318 4769

Uwagi przed rejsem 

Przed rejsem należy wypełnić kartę uczestnika rejsu razem z ankietą epidemiologiczną COVID-19  http://pogoria.pl/karta-uczestnika-sts-pogoria.

Każdy załogant powinien zapoznać się z vademecum żeglarza https://pogoria.pl/vademecum-zeglarza oraz regulaminem https://pogoria.pl/regulamin-sts-pogoria zamieszczonym na naszej stronie https://pogoria.pl/

1. Ekwipunek i pakowanie.

 Pamiętaj, że przestrzeń na statku przeznaczona do Twojego wyłącznego użytku jest bardzo ograniczona, weź to pod uwagę pakując swoje rzeczy, które trzeba będzie zmieścić w szafce nad i/lub pod koją oraz we wspólnej szafie. Również Twoja torba lub worek musi się tam znaleźć, dlatego nie przywoź walizek ani plecaków ze stelażem.

- dokumenty (paszport lub dowód osobisty), wydrukowana polisa NNW i KL (koszty leczenia za granicą ) - w przypadku braku powyższych dokumentów, załogant nie będzie mógł uczestniczyć w rejsie.  (na rejs zabieramy ze sobą oryginały dokumentów, niedopuszczalne są zdjęcia, kserokopie lub skany).

-worek żeglarski lub miękką torbę na rzeczy

-nieprzemakalną kurtkę i spodnie

 -buty na gumowej podeszwie + buty nieprzemakalne - mogą być lekkie buty trekkingowe (niedopuszczalne jest obuwie typu: glany, martensy - rysują i brudzą pokład, nie jest to obuwie przeznaczone do żeglugi). Dla Waszego bezpieczeństwa nie pozwalamy używać klapek na pokładzie

 - t-shirty, spodnie na zmianę, latem szorty, dżinsy, ciepłą koszulę sweter, skarpetki i bieliznę na zmianę. Odzież dobierz tak, aby ją można było nakładać warstwami dla uzyskania warstwy izolacyjnej

 - ciepła czapka, rękawiczki i szalik (wachty nocne na morzu bywają chłodne wręcz zimne, zwłaszcza w wietrzne lub deszczowe dni)

-ręcznik kąpielowy i przybory toaletowe

- śpiwór

- okulary przeciwsłoneczne, krem ochronny, czapkę chroniącą od słońca

 -dobrą książkę (na lekturę też znajdziesz czas)

-maseczkę ochronną

Przypominam również o zabraniu odpowiednich lekarstw jeśli takie Państwo przyjmujecie a także środków przeciw przeziębieniu, przeciwbólowe etc.(na statku nie ma apteki ogólnodostępnej)

2. Zaokrętowanie:

Po przybyciu (rozpakowanie toreb, zapoznanie się z rozkładem koi) odbędzie się obowiązkowe szkolenie wacht, prowadzone przez przydzielonego oficera.

Szkolenie to, obejmować będzie:
- zasady bezpieczeństwa,
-  regulamin
- alarmy i użycie pasów ratunkowych,
- rozmieszczenie sprzętu ratunkowego i przeciw - pożarowego
- obsługą żagli w podstawowym zakresie.

 2. Uwagi ogólne:
 Proszę pamiętać, iż okrętując się na statek, stajecie się pełnoprawnymi członkami załogi, która bierze czynny udział w przebiegu rejsu. Oznacza to, że będziecie pełnić wachty takie jak:
- nawigacyjna,
- kambuzowa,
- portowa,
- gospodarcza,
 Uwaga: Zapewniamy całodzienne wyżywienie na statku, Pogoria nie zapewnia wody butelkowanej, soków, coca - coli oraz kawy, napojami standardowymi są: napój owocowy przygotowywany przez kambuz + herbata  (bez ograniczeń).

Pozdrawiam serdecznie,

Anna Kocur

STAP - Sekretariat

Biuro Armatorskie Żaglowców Pogoria i Gedania

tel.505 425 054

email:rejsy@pogoria.pl

 

 

 

Organizator

The Sail Training Association Poland
+48 505 425 054