The Sail Training International

zarejestrowana jest jako organizacja charytatywna (organizacja nie nastawiona na zysk – „non-profit”), działająca i mająca członków na całym świecie. Naszym celem jest rozwój i edukacja młodzieży wszelkich narodowości, kultur, wyznań i środowisk społecznych, poprzez doświadczenie płynące z nauki żeglarstwa.
Osiągamy to poprzez cały szereg działań i usług. Są to m. in. konferencje i seminaria, regaty i inne imprezy służące szkoleniu w pływaniu na żaglowcach, publikacje i prezentacje na DVD, międzynarodowe prace badawcze oraz Forum Żaglowców klasy A (dla armatorów żaglowców szkolnych z osprzętem rejowym). Nasi członkowie to organizacje szkół pod żaglami z Australii, Belgii, Bermudów, KanadyDaniiFinlandiiFrancjiNiemiecGrecji, Indii, IrlandiiWłochŁotwy, Litwy, HolandiiNowej ZelandiiNorwegiiPolskiPortugaliiRosji, RPA, Hiszpanii, SzwecjiWielkiej Brytanii USA.
 
Co to jest szkoła pod żaglami ?
 
Szkoła pod żaglami stawia przed jej uczestnikami wiele poważnych wyzwań – zarówno fizycznych jak i emocjonalnych. Jest to działalność inspirująca pewność siebie oraz branie na siebie osobistej odpowiedzialności, sprzyja akceptowaniu innych, niezależnie od ich środowiska społecznego czy kulturowego, a także rozwija chęć do podejmowania kontrolowanego ryzyka. Dla większości osób podejmujących szkolenie pod żaglami jest to doświadczenie pozytywnie zmieniające ich życie.
Większość statków szkolnych posiadają i prowadzą organizacje charytatywne czy fundacje, szkoły lub uczelnie wyższe, władze czy inne instytucje. Okrętując załogę starają się one zazwyczaj, aby odzwierciedlała ona szeroki zakres środowisk społecznych. Wiele z nich ma programy dofinansowujące uczestnictwo osób, które w przeciwnym przypadku nie mogłyby sobie na to pozwolić. Niektóre prowadzą specjalne programy dla osób mających trudności natury fizycznej, umysłowej czy społecznej.
Szkolenie pod żaglami odbywa się na całym świecie, na statkach najprzeróżniejszych rodzajów. Niektóre z najbardziej skutecznych programów prowadzi się na małych jednostkach pływających, dających tę korzyść, że można tu pracować w małym zespole, w sposób bardziej zażyły. Ci z kolei, którzy przechodzą szkolenie na dużych, wspaniałych żaglowcach z osprzętem rejowym, doświadczają wyzwań związanych z pracą zarówno na wysokości jak i na pokładzie.
Szkoła pod żaglami to stale rozwijająca się działalność, zapewniająca przygodę zarówno młodym jak i starszym na całym świecie, która odnotowała już znaczne sukcesy w kształtowaniu charakterów i zdolności przeciwstawiania się życiowym wyzwaniom.
Szkoła pod żaglami to działalność zapewniająca przygodę dla osób w każdym wieku i o każdym rodzaju uzdolnień. Obejmuje ona wszechstronny instruktaż żeglarski, lecz jej cel idzie o wiele dalej. Szkoła pod żaglami wykorzystuje doświadczenie bycia na morzu głównie po to, aby pomóc uczestnikom uczyć się o samych sobie, odkrywać ukryte zalety i talenty oraz zrozumieć, jaką wartością jest praca w zespole. W wielu programach stanowi to podstawę do jeszcze bardziej wszechstronnego kształcenia na morzu.
 
Regaty i inne imprezy dla żaglowców szkolnych mają miejsce na całym świecie, a większość z nich organizuje lub wspiera Sail Training International oraz nasze krajowe organizacje członkowskie. /W Polsce jest to Sail Training Association Poland – STAP/
Organizujemy regaty żaglowców – The Tall Ships’ Races (przy wsparciu ze strony miasta, i portu w Szczecinie), będące coroczną imprezą dla młodzieży na wodach Europy, a także inne imprezy w Europie i na świecie, włącznie z Tall Ships Atlantic Challenge.
Także nasze krajowe organizacje członkowskie regularnie organizują regaty i rejsy w ramach szkoły pod żaglami, takie jak ‘Tall Ships’ i ‘Small Ships’ w Ameryce Północnej, Europie i innych regionach świata.

 
Embedded thumbnail for The Sail Training International