Baza wiedzy o żeglarstwie

Szkoła Żeglarstwa "Szekla"

W Bazie Wiedzy Szekli jest kompendium niezbędnej wiedzy teoretycznej na stopień żeglarza jachtowego.

Jest to pierwszy w Polsce otwarty panel wiedzy dla każdego użytkownika w formie darmowego podręcznika żeglarstwa online.

 

szekla-logo.jpg

Postanowiliśmy otworzyć nasze know-how, aby promować: dobre praktyki żeglarskie, kulturę żeglarską oraz wiedzę na temat jachtingu, ochrony środowiska i poszanowania innych żeglarzy. Wierzymy, że przyczyni się to do podniesienia świadomości wśród Polskich żeglarzy i motorowodniaków jak i miłośników wszelkich sportów wodnych i osób wypoczywających nad wodą.

Darmowy dostęp do testów żeglarskich i motorowodnych oraz do skatalogowanej bazy wiedzy w postaci ponad tysiąca haseł.


Jako żeglarze jesteśmy ludźmi aktywnymi i lubimy tą aktywnością zarażać.

Jesteśmy wiodącym organizatorem Szkoleń Żeglarskich i Motorowodnych, obozów i rejsów turystycznych na Mazurach. Prowadzimy szkolenia i obozy żeglarskie z podziałem na grupy dorosłych oraz dzieci i młodzieży w zbliżonym wieku, a także rejsy dla firm, szkół i grup zorganizowanych. Proponujemy Państwu ponad 25 stałych terminów rejsów, szkoleń i kursów w sezonie. Mamy 15 lat doświadczenia i wiemy jak robić to dobrze.

W listopadzie 2018 roku otrzymaliśmy nagrodę Kryształowy Żagiel 2018 w kategorii "Edukator Żeglarstwa". Nagrodę odebraliśmy podczas "X Pomorskiej Gali Żeglarstwa" organizowanej przez POZŻ. Posiadamy Koncesję Organizatora Turystyki i wdrożyliśmy System Zarządzania dla dostawców usług szkoleniowych na zgodność z normą ISO 29990:2010.

Kładziemy bardzo duży nacisk na edukację w zakresie bezpieczeństwa na wodzie i ciągle podnosimy standardy w tym zakresie. Jako jedyna firma w Polsce organizująca obozy żeglarskie dysponujemy własnym jachtem "Ambulans" z pełnym wyposażeniem medycznym, na którym pływa doświadczony sternik i zarazem Ratownik Medyczny. Nasza flota jachtów na Mazurach jest wyposażona w 3 zestawy AED. Każdy kurs, rejs czy obóz żeglarski rozpoczynamy profesjonalnym wykładem z bezpieczeństwa na wodzie i ratownictwa.

Dysponujemy flotą prawie 40 jachtów na Mazurach i bazą ponad 200 sprawdzonych sterników, dzięki czemu jesteśmy w stanie przygotować każdą imprezę zorganizowaną, kursy, szkolenia, obozy żeglarskie. Więcej o nas i o naszych produktach można przeczytać na naszej stronie www.ObozyZeglarskie.com. Zachęcamy też do obserwowania nas na Fejsbooku i Instagramie (FB - @szkola.zeglarstwa.szekla, Insta - obozyzeglarskie).