WŁADZE
The Sail Training Association Poland
VIII Kadencja 2022 - 2026
Kadencja w latach 2022 - 2026
(wybory 19 marca 2022 - wybory uzupełniające w dniu 25 listopada 2023)
Prezydium Rady
- Rafał Szymański - Prezydent
- Andrzej Szlemiński - Wiceprezydent
- Sławomir Marcinkowski - Sekretarz
Zarząd STAP
- Kazimierz Iwaszko - Prezes (zrezyzgnował dn. 23.05.2023 r.)
- Magdalena Jabłonowska - Prezes (od 25.11.2023 r.)
- Jan Goździkowski - Wiceprezes (zrezyzgnował dn. 23.05.2023 r.)
- Andrzej Kajut - Wiceprezes (od 25.11.2023 r.)
- Sylwia Mrowińska - Skarbnik
- Krzysztof Rudzki - Sekretarz
- Michał Kobyliński - Członek
- Jacek Ruszczyński - Członek (od 23.05.2023 r.)
- Tomasz Maracewicz - Członek (od 25.11.2023 r.)
Komisja Rewizyjna
- Henryk Czajkowski - Przewodniczący
- Jacek Truszkowski - Członek KR (do 11.08.2022 r.)
- Krzysztof Skulski - Członek KR (od 25.11.2024 r.)
- Mario Sas-Bojarski - Członek KR
Sąd Koleżeński
- Wiktor Leszczyński - Przewodniczący
- Jacek Ruszczyński - Członek
- Ryszard Tarnawski - Członek
Reprezentant Narodowy w STI
- Jan Goździkowski (zrezyzgnował dn. 23.05.2023 r.)
- Rafał Szymański (od 23.05.2023 r.)
VII Kadencja 2018 - 2021
Kadencja w latach 2018 - 2021
(wybory 24 marca 2018)
Prezydium Rady
- Jędrzej Czajkowski - Prezydent
- Jan Goździkowski - Wiceprezydent
- Zbigniew Czajka - Sekretarz
Zarząd STAP
- Kazimierz Iwaszko - Prezes
- Waldemar Heisler - Wiceprezes
- Sylwia Mrowińska - Skarbnik
- Krzysztof Skulski - Sekretarz
- Artur Pierzyński - Członek
Komisja Rewizyjna
- Henryk Czajkowski - Przewodniczący
- Jacek Truszkowski - Członek KR
- Mario Sas-Bojarski - Członek KR
Sąd Koleżeński
- Wiktor Leszczyński - Przewodniczący
- Zbigniew Lubczański - Członek
- Ryszard Tarnawski - Członek
Rada Armatorska
- Bogusław Witkowski - PZŻ - Przewodniczący
- Marek Stawiszyński - PZŻ (Zbigniew Stosio do września 2019)
- Maciej Leśny - PZŻ (Jacek Czabański do września 2019)
- Jędrzej Czajkowski - STAP
- Henryk Czajkowski - STAP
- Marek Kleban - STAP
Reprezentant Narodowy w STI
- Artur Pierzyński
VI Kadencja 2014 - 2017
Kadencja w latach 2014 - 2017
(wybory 1 marca 2014)
Prezydium Rady
- Piotr Kołodziejczyk - Prezydent
- Andrzej Szlemiński - Wiceprezydent
- Jan Goździkowski - Sekretarz
Zarząd STAP
- Kazimierz Iwaszko - Prezes
- Waldemar Heisler - Wiceprezes
- Sylwia Mrowińska - Skarbnik
- Krzysztof Skulski - Sekretarz
- Adam Busz - Członek
Komisja Rewizyjna
- Henryk Czajkowski- Przewodniczący
- Mario Sas-Bojarski - Członek KR
Sąd Koleżeński
- Zygmunt Biernacik - Przewodniczący
- Remigiusz Trzaska - Członek
Rada Armatorska
- Adam Busz
- Jędrzej Czajkowski
- Waldemar Heisler
Reprezentant Narodowy w STI
- Adam Jasser
V Kadencja 2010 - 2013
Kadencja w latach 2010 - 2013
(wybory 27 marca 2010)
Prezydium Rady
- Adam Jasser - Prezydent
- Wiktor Leszczyński - Wiceprezydent
- Witold Górski - Wiceprezydent
- Jan Goździkowski - Sekretarz
Zarząd STAP
- Marek Brągoszewski - Prezes
- Waldemar Heisler - Wiceprezes
- Kazimierz Iwaszko - Sekretarz
- Wiesław Tarełko - Skarbnik
- Adam Busz - Członek
Komisja Rewizyjna
- Henryk Czajkowski - Przewodniczący
- Mario Sas-Bojarski - Członek KR
- Krystian Kornacki - Członek KR
Sąd Koleżeński
- Tomasz Dobrucki - Przewodniczący
Rada Armatorska
- Maciej Leśny - Przewodniczący
- Zbigniew Stosio - PZŻ
- Jacek Czabański - PZŻ
- Waldemar Heisler - STAP
- Marek Brągoszewski - STAP
Reprezentant Narodowy w STI
- Adam Jasser
IV Kadencja 2006 - 2009
Kadencja w latach 2006 - 2009
(wybory 18 lutego 2006)
Prezydium Rady
- Andrzej Drapella - Prezydent
- Adam Jasser - Wiceprezydent
- Witold Zdrojewski - Wiceprezydent
- Jan Goździkowski - Sekretarz
Zarząd STAP
- Marek Brągoszewski - Prezes
- Waldemar Heisler - Wiceprezes
- Kazimierz Iwaszko - Sekretarz
- Wiesław Tarełko - Skarbnik
- Adam Busz - Członek
- Jerzy Jaszczuk - Członek
- Łukasz Piątek - Członek
Komisja Rewizyjna
- Bronisław Tarnacki - Przewodniczący
- Michał Łapiński - Członek KR
- Mirosław Łukawski - Członek KR
- Zbigniew Stosio - Członek KR
- Jacek Truszkowski - Członek KR
Sąd Koleżeński
- Zygmunt Biernacik - Przewodniczący
- Zbigniew Lubczański - Członek
- Ireneusz Marciniak - Członek
- Mario Sas-Bojarski - Członek
- Feliks Szczot - Członek
Reprezentant Narodowy w STI
- Adam Jasser
III Kadencja 2002 - 2005
Kadencja w latach 2002 - 2005
(wybory 2 marca 2002)
Prezydium Rady
- Leszek Wiktorowicz - Prezydent
- Jan Kozłowski - Wiceprezydent
- Henryk Majewski - Wiceprezydent
- Jan Goździkowski - Sekretarz
Zarząd STAP
- Piotr Kołodziejczyk - Prezes
- Andrzej Szlemiński - Wiceprezes
- Marek Kleban - Sekretarz
- Wiesław Tarełko - Skarbnik
- Mario Sas-Bojarski - Członek
Komisja Rewizyjna
- Bronisław Tarnacki - Przewodniczący
- Mirosław Łukawski - Członek KR
- Lech Wiśniewski - Członek KR
Sąd Koleżeński
- Witold Zdrojewski - Przewodniczący
- Ziemowit Barański - Członek
- Ryszard Langer - Członek
- Roman Olszewski - Członek
- Bogumił Pierożek - Członek
II Kadencja 1998 - 2001
Kadencja w latach 1998 - 2001
(wybory 7 marca 1998)
Prezydium Rady
- Piotr Kołodziejczyk - Przewodniczący
- Andrzej Mendygrał - Wiceprzewodniczący
- Leszek Wiktorowicz - Wiceprzewodniczący
- Zbigniew Burciu - Sekretarz
Zarząd STAP
- Jędrzej Czajkowski - Prezes
- Andrzej Szlemiński - Wiceprezes
- Marek Kleban - Sekretarz
- Henryk Majewski - Skarbnik
- Jan Kozłowski - Członek
Komisja Rewizyjna
- Henryk Czajkowski - Przewodniczący
- Mirosław Łukawski - Członek KR
- Sławomir Marcinkowski - Członek KR
- Ludwig Vogt - Członek KR
- Lech Wiśniewski - Członek KR
I Kadencja 1994 - 1997
Kadencja w latach 1994 - 1997
(wybory 5 marca 1994)
Prezydium Rady
- Piotr Kołodziejczyk - Przewodniczący
- Zdzisław Pieńkawa - Wiceprzewodniczący
- Józef Lisowski - Wiceprzewodniczący
- Ludwik Vogt - Sekretarz
Zarząd STAP
- Andrzej Szlemiński - Prezes
- Bronisław Tarnacki - Wiceprezes
- Witold Zdrojewski - Wiceprezes
- Jan Zaliński - Sekretarz
- Kazimierz Tomaszewski - Skarbnik
- Antoni Brancewicz - Członek
- Zbigniew Ornaf - Członek
- Bogumił Pierożek - Członek
- Marek Kleban (od 05.11.1994) - Członek