pogoria-logo.svg

„Pogoria w cytatach i anegdotach kapitanów i załogi”

zebrała: Alina Raduła

Okładka 1

INFORMACJE O KSIĄŻCE

Książka zawiera powiedzenia, aforyzmy, cytaty i anegdoty kapitanów oraz załogi stałej i szkolnej, pochodzące z żaglowca STS POGORIA.

Autorami aforyzmów są znani i cenieni kapitanowie, mechanicy, bosmani i kucharze, żeglujący na STS Pogoria, która w 2020 roku obchodzi swoje 40-lecie. Czytelnik znajdzie tu również powiedzonka, których autorzy pozostają bezimienni, ale wiadomo, że pochodzą z „Pogorii” –zostały wypowiedziane i zapisane podczas rejsów na tym żaglowcu.

O autorce:

Alina „Malina” Raduła   Pasjonatka i tropicielka żeglarskich cytatów, autorka zbioru „Słowa wiatrem i falą pisane” (wyd. Loxo 2016 r.), a także oddana wielbicielka żaglowców. W latach 1999–2014 regularnie pisała o ich historii, a także o locji i o kulturze marynistycznej dla miesięcznika Żagle. Prowadzi serwisy internetowe TanieRejsy.pl oraz ŻeglarskieSzkolenia.pl, których jest założycielką. Miłość do żeglarstwa odziedziczyła po rodzicach i od ponad 30 lat żegluje gdzie się da, i na czym się da, od Mazur po Karaiby, od Omegi po „Dar Młodzieży”, nie wyłączając oczywiście STS „Pogoria”, na której uczestniczyła w 12 rejsach, jako załogant, starszy wachty, i oficer wachtowy. W żeglarstwie najbardziej lubi pracę na rejach oraz opowieści i wspólne śpiewy w kubryku.

Lista autorów cytatów i anegdot:

Są to alfabetycznie: Krzysztof Baranowski, Ziemowit Barański, Zygmunt Biernacik, Adam Busz, Zygmunt Choreń, Beata Ciszewska, Mariusz Cwingelberg „Maryś”, Śp. Jacek Czajewski, Henryk Czerniecki, Agnieszka Dąbrowska „Rumik”, Marek Duszkiewicz Piotr Fajfer, Przemysław Formela, Kazimierz Guziński, Jerzy Iwaszkiewicz, Jan Jabłoński, Krzysztof Jamrozik „Pingwin”, Adam Jasser, Jerzy Jaszczuk, Janusz Kawęczyński „Geograf”, Marek Kleban, Andrzej Korycki, Jacek Kubas „Gafel”, Piotr Lewandowski „Złoty”, Wiktor Leszczyński, Michał Łapiński, Sylwester Małachowski, Andrzej Marczak, Śp. Andrzej Mendygrał, Janusz Nedoma, Darek Nowicki, Magda Noworolska, Tomasz Orlean, Adam „Entrant” Papliński, Mirek Peszkowski, Artur Pierzyński, Kazimierz Robak, Bohdan Sienkiewicz, Maciek Sodkiewicz, Śp. Stanisław Szczerba, Andrzej Szklarski, Andrzej Szlemiński, Marcin Szugaj, Maciej Świderski, Artur Wassielewski, Wojtek Wilk, Janusz Zbierajewski, Wojciech Zientara


  • Książka na profilu Facebook
  • Książka dostępna do zakupu w Księgarnia Morska lub Krakowska Fundacja Sportu i Turystyki "HALS"
  • Zamówienie książki z autografem autorki Aliny Raduły pod adresem e-mail: alinar@o2.pl