Bałtyk

Statek image
gedania-blue.svg

Rejs nr:

06
2021
SY Gedania

Tym razem proponuję bałtycki siedmiodniowy rejs na trasie Gdynia – dokąd wiatr poniesie – Gdynia. Wiem, że wielu osobom zależy na stażu powyżej 100 godzin i wierzę, że w tygodniowym rejsie taki staż można zrealizować, oczywiście pod warunkiem, że jakiś sztorm nas gdzieś nie zatrzyma. Ale my popłyniemy na trasie z Gdyni do Gdyni, więc nawet przy silnych wiatrach można tak opracować trasę rejsu, że popłynie się bezpiecznie i wygodnie.
Nie będziemy zbyt długo gnuśnieli w porcie. W morze wyjdziemy tak szybko, jak to tylko będzie możliwe i popłyniemy.
Dokąd możemy popłynąć? No cóż to będzie zależało od pogody i sytuacji pandemicznej. Ja osobiście uwielbiam miejsca dokąd rzadko się pływa. Jakieś małe, ale ciekawe "dziury". Takim najbezpieczniejszym miejscem jest stosunkowo nieodległy od Gdyni cieśnina - Farosund, która znajduje się pomiędzy Gotlandią i Faro. To ciekawe nawigacyjnie i turystycznie również, miejsce.
Inne trasy. to np. dopłynięcie do Zatoki Ryskiej i zakotwiczenie przy wyspie Ruhnu, albo wejście do niewielkiego portu Roja. Gdyby zdarzyło się, że musielibyśmy popłynąć na zachód, to moglibyśmy np. dotrzeć do Penemunde, miejsca znanego z tego, że znajdował się tam pierwszy na świecie poligon rakietowy, a teraz jest tam świetne muzeum techniki. Wszystkie propozycje tras, które przedstawiłem to tylko przedstawienie możliwości.
Oczywiście, życie jest życiem, ale jak widzicie, możliwości są. Warunek? Przynajmniej dwa dwudobowe przeloty.
Zapraszam do udziału
Andrzej Szklarski

Organizator

Szklarski Andrzej
+48 603 650 472