Bałtyk - rejs odwołany

Statek image
pogoria-logo.svg

Rejs nr:

02
2021
stap-seo-borkowska.png

Zapraszam  na kolejną edycję Rejsu Morsów Pod Palmami. Niestety COVID postawił świat na głowie i w związku z tym zamiast Morza Śródziemnego, będziemy eksplorowali Morze Bałtyckie!
Zaokrętowanie nastąpi 24 kwietnia 2021 w jednym z portów Polskich. Najprawdopodobniej będzie to Gdynia. Najprawdopodobniej również w Gdyni rejs zakończymy.
Z punktu widzenia żeglarstwa, jest to doskonałe rozwiązanie, gdyż trasa rejsu zostanie uzależniona od aktualnych warunków pogodowych i wiatrowych, a to oznacza, że będzie można poszaleć na żaglach. Ponieważ dokładna trasa rejsu będzie planowana na kilka dni przed rejsem, więc trudno w tej chwili mówić o ewentualnych wizytach w portach. Pewnie gdzieś zawiniemy, ale gdzie? Tego jeszcze nawet Neptun nie wie. Ale to nic, bo wszystkie te niewiadome oznaczają, że zapowiada się żeglarski rejs i dużo pływania.
Pewnie zaraz padnie pytanie o magiczne 100 godzin? Kto wie? Szanse są, ale jak zawsze w tygodniowym rejsie, gwarancji nie ma.
Zgodnie z wymogami armatora, w rejsie mogą uczestniczyć osoby w wieku od 15 do 65 lat. Wszyscy płyną w charakterze załogi. Nie zabieramy pasażerów.
Załoga zostanie podzielona na cztery wachty, każda pod dowództwem doświadczonego oficera. Trzy wachty pełnią służbę nawigacyjną, a czwarta pełni wachtę gospodarczą. Zmiana wachty gospodarczej następuje codziennie o 1600.
Do obowiązków wacht nawigacyjnych należy: sterowanie jachtem, prowadzenie nawigacji, obsługa ożaglowania, prowadzenie obserwacji radarowej i optycznej.
Z kolei obowiązkiem wachty gospodarczej jest pomoc zawodowemu kucharzowi, w przygotowaniu posiłków dla całej załogi oraz utrzymanie porządku w mesie i innych pomieszczeniach ogólnodostępnych, w tym w toaletach.
W czasie rejsu będzie dużo żeglarskiej roboty, w tym pracy na masztach i rejach. Oczywiście nie ma obowiązku wchodzenia na maszty i reje. Tam pracują wyłącznie ochotnicy.
Później planujemy dużo żeglować, więc można się spodziewać alarmów do żagli (w tym nocnych) oraz innych alarmów i ćwiczeń. W czasie rejsu, chcemy się po prostu cieszyć żeglarstwem i morzem.

Kontakt do organizatora:
email: biuro@seafarer.o12.pl
tel. 603 650 472

Andrzej Szklarski

Organizator

Szklarski Andrzej
+48 603 650 472